שעור 3.1 בניה בסיסית

המשימה

.בשעור זה נבנה את המבנה הראשון שלנו בעולם, דוגמא של בית עם גג וארובה. בית זה לא יאפשר כניסה לתוכו אלא יאפשר לנו להכיר את השלבים הראשונים בעבודה. בשעורים מתקדמים יותר נלמד כיצד לבנות בית המאפשר כניסה ומפגש. בשעור זה ניצור בית כפי שמופיע בתמונה.

בניה ראשונה

שלב ראשון – יצירת קוביה ראשונה

תפריט CREATE

על מנת לבנות בעולם יש להיכנס לתפריט הבניה בלחיצה של מקש ימני של העכבר על האדמה ולאחר מכן לחצו על CREATE (ניתן גם להקיש CTRL+B)

 

בתפריט שיפתח יש מספר פונקציות שעליהם נפרט . בהמשך. בשלב זה אנחנו נבחר בצורת הקוביה

בתפריט CREATE יש ברשותכם מספר צורות הנדסיות שבאמצעותם תוכלו לבנות. הצורה הנבחרת תהיה מודגשת בצבע כתום.

בלחיצה אחת על האדמה לידכם, האובייקט (צורה) תופיע. כל לחיצה תיצור אובייקט, לכן יש להקפיד על לחיצה אחת בלבד.

הזזת האובייקט

באמצעות החצים הצבעוניים תוכלו להזיז את האובייקט לשלושת הכיוונים בתפיסה התלת מימדית (עומק, רוחב, גובה). יש לעמוד על הכיוון החץ הרצוי (שימו לב שהוא הופך להיות מודגש לצבע בהיר יותר), ובלחיצה רציפה עליו תזיזו את האובייקט.

סיבוב האובייקט

לחצו לחיצה ארוכה על כפתור CTRL, על מנת לסובב את האובייקט. יש לעמוד על אחד העילים וללחוץ לחיצה ממושכת תוך כדי מזיזים את העכבר על מנת לסובב את הצורה.

שינוי גודל האובייקט

בלחיצה ארויכה על כפתורי CTRL+SHIFT החצים יהפכו לנקודות בפינות הצורה. באמצעותם תוכלו לשנות את גודל הצורה.

בשלב זה ניתן לערוך אובייקטים שנוצרו על ידי בלבד. יש להקפיד שהאוביקט נימצא במצב עריכה (מופיעים עליו החיצים הציבעוניים) אם האוביקט לא נמצא במצב עריכה – הקשה באמצעות לחצן ימני של העכבר על האוביקט ובחירה ב EDIT יחזירו אותו למצב ערכיה

ניצור קוביה בגודל של כ 2 מטר, הקפידו לעבוד בסמוך לאווטר שלכם כדי לשמור על . פרופורציות של העבודה. הקרן הצבעונית שיוצאת מהאווטר שלי מראה לסובבים אותי על איזה אוביקט אני עובד כעת.

שלב שני – הגג

נחזור על תהליך היצירה ונבחר הפעם את צורת הפרמידה, נמקם אותה על גבי צורת הקוביה. ניתן לחזור לתפריט היצירה על ידי בחירה בצלמית מקל הקסמים בראש התפריט

שימו לב כי פעמים רבות להגיע למיקום מדוייק יש צורך במספר נקודות מבט סביב הקוביה. ניתן להשיג נקודות מבט אלו על ידי תזוזה של האווטר או על ידי שינוי זווית המצלמה

שלב שלישי ארובה

בשלב השלישי והאחרון לפרק זה נוסיף בצורה דומה את הארובה